اختاپوس

اطلاعات :


کارگردان و تهیه کننده:

سید جواد هاشمی

نویسنده:

سید جواد هاشمی

مدیر جلوه های ویژه:

محمد رضا نجفی امامی

بازیگران:

ترلان پروانه - محمدرضا شریفی نیا - پژمان بازغی - لیلا اوتادی - ساغر عزیزی - ارسلان قاسمی

آهو پیشونی سفید۲

آهوی پیشونی سفید ۲ –  این فیلم سینمایی به‎عنوان اثری غیرمتعارف با فانتزی‌های کودکانه و سرشار از اتفاقات نامانوس در ژانر کودک و نوجوان، همزمان با آغاز سال تحصیلی سال ۹۶ در جنگل‌های ساری جلوی دوربین سیدجواد هاشمی رفت.

«آهوی پیشونی سفید ۱» که پنج سال پیش به‌ عنوان پرهزینه‌ترین فیلم کودک تاریخ سینمای ایران روی پرده رفته است، توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از بیست ‌و ‌پنجمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان از آن خود کند.

 


خلاصه داستان :

قسمت اول این فیلم با نام اختاپوس (آهوی پیشونی‌سفید) در سال ۱۳۹۰ ساخته و اکران شد که با نظر خوب منتقدان و مردم مواجه شد.«اختاپوس» از درون یک غار، امورات قلعه را فرمانروایی می‌کند. او برای به دام انداختن آهوها و نوشیدن عصاره تن آن‌ها «بل بله» را به خدمت گرفته اما آهوها با نقشه‌ «پیشونی‌ سفید» از قلعه فرار می‌کنند. از سوی دیگر مادر «آهوی پیشونی‌ سفید» برگشته تا آهو را از «سالار» یعنی پدر خوانده‌اش پس بگیرد و «پیشونی‌سفید» به دلیل رنجش از سالار، می‌خواهد به پیش مادرش بازگردد اما…

 

تیزر فیلم :

 


سایر بازیگران :

 امیر غفارمنش، هومن حاجی‌عبداللهی، ارسلان قاسمی، سیدجواد هاشمی، امیر سهیلی، امیررضا احمدی، ابراهیم شفیعی، داریوش پیرو، یوسف طاهریان، رکسانا وطن‌خواه، فرزانه زهره‌وند و ساناز نادری

 

نظر کارگردان در خصوص جلوه های ویژه:

 

آهوی پیشونی سفید 2

هاشمی درباره جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید۲» اظهار کرد: با توجه به این که در کشورمان جلوه‌های ویژه نتوانسته است به جایگاهی در دنیا دارد دستیابد؛ اما به معتقدم که آقای امامی که مسئولیت جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید» را برعهده دارند، کار تازه‌ای در این عرصه ارائه خواهند داد. ۴۰ درصد از سری دوم فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید» را جلوه‌های ویژه تشکیل می‌دهد؛ این موضوع در حالی است که ما در سری اول این فیلم تنها پنج درصد از جلوه‌های ویژه استفاده کردیم. در کارهای آینده‌ام تا ۸۰ درصد از جلوه‌های ویژه استفاده می‌کنم.

 

زمان اکران:

مردادماه ۹۷ در سینما های سراسر کشور