animago 2019- جشنواره انیماگو ۲۰۱۹ امسال از ۱۱ تا ۱۳ آبان ماه در شهر مونیخ آلمان برگزار می شود .
در جشنواره امسال از میان ۱۱۳۷ اثر ارسالی از سرتاسر جهان ۳۰ عنوان به دور نهایی سال ۲۰۱۹ این فستیوال بزرگ در حوزه انیمیشن راه یافته اند . هیئت داوران ۳۰ پروژه را در ۱۰ گروه منتخب از ۱۱۳۷ اثر دریافتی نامزد نهایی اعلام کردند. امسال ۵۵۷ شرکت کننده از ۶۲ کشور مختلف در جشنواره حضور یافتند که در این بین ۳۹۳ عکس و ۷۴۴ پروژه تصویر متحرک ( انیمیشن ) به دفتر جشنواره ارسال گردید . آذربایجان ، ساحل عاج ، قزاقستان ، ماداگاسکار و عمان اولین حضور خود را در این جشنواره جشن می گیرند و همچنین ، برای اولین بار ، فرانسه بالاتر از آلمان در میان تعداد آثار ارسالی قرار گرفت که در این بین آمریکا نیز پس از فرانسه و آلمان بیشترین آثار ارسالی به دفتر جشنواره را به خود اختصاص داد .
نامزد های جشنواره امسال به شرح زیر است :
بهترین جلوه های ویژه :
- Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, VFX by Rodeo FX, Canada, for Warner Bros.
- Sicario: Day of the Soldado, VFX by Rodeo FX, Canada, for Sony Pictures
- Game of Thrones – Season 8, VFX by ScanlineVFX, Germany, for HBO
بهترین بازی سینمایی:
- Outriders, Sava Zivkovic, Axis Animation, Serbia, for Square Enix
- METRO Exodus: Artyom’s Nightmare, Tomek Suwalski, Platige Image, Poland, for Deep Silver
- Cyberpunk 2077, Goodbye Kansas Studios, Sweden, for CD Projekt Red
بهترین فیلم کوتاه:
- Spring, Andy Goralczyk, Blender Animation Studio, Netherlands
- The Pig on the Hill, Jamy Wheless, John Helms, Lightstream Animation Studios, Crater Studio, Serbia
- o28, Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran, Supinfocom Rubika, France
بهترین کاراکتر:
- Turbopéra, Fabien Meyran, Antoine Marchand, Paul-Eugène Dannaud, Benoît de Geyer d’Orth, Eddy, France
- ۴۰۰ MPH, Paul-Eugène Dannaud, Julia Chaix, Lorraine Desserre, Alice Lefort, Natacha Pianeti, Quentin Tireloque, Supinfocom Rubika, France
- Sous la glace, Milan Baulard, Ismaïl Berrahma, Flore Dupont, Laurie Estampes, Quentin Nory, Hugo Potin, École des Nouvelles Images, France
بهترین گرافیک های بازی:
- Utopia Syndrome, Andrew Averkin, Ukraine
- Ghost Recon Breakpoint, Ubisoft, Germany
- Shadow of the Tomb Raider, Eidos Montréal, Crystal Dynamics, Square Enix, Canada/USA
بهترین تولید کننده جوان:
- PROJECKT, Rémi Carles, Victor Jarnoux, New3dge, France
- Trois Francs Six Sous, Clémence Ottevaere, Florence Blain, Louise Leblond, Varoon Indalkar, Morgane Ladjel, Hugo Valdelièvre-Rattier, Supinfocom Rubika, France
- The Ostrich Politic, Mohammad Houhou, GOBELINS, l’école de l’image, France
جایزه هیئت داوران:
- The Beauty, Pascal Schelbli, Filmakademie Baden-Württemberg, Germany
- Bavure, Donato Sansone, Autour de Minuit, France
- IAN, una historia que nos movilizará, Abel Goldfarb, Mundoloco Animation Studios, Fundación IAN, Spain
بهترین Best Motion:
- GUNEE Homme, Thomas Gugel, Eugen Laitenberger, Three Seconds, Germany
- Hurlevent, Frédéric Doazan, France
- Germany Trade & Invest – Germany works, Parasol Island, Serviceplan Public Opinion, Germany